zamknij

Edukacja

Jedna piąta maturzystów w województwie łódzkim nie zdała matury

2018-07-05, Autor: Redakcja

Na 15,7 tys. maturzystów przystępujących w tym roku do egzaminu dojrzałości aż 20,4 proc. nie zakończyło próby sukcesem. Co ciekawe, zdawalność na poziomie 79,6 proc. w naszym regionie jest identyczna, jak średnia krajowa.

Najwyższą średnią zdawalności ma województwo małopolskie. W porównaniu rok do roku poziom zdawalności tak w kraju, jak i w naszym regionie jest podoby. Tendencja od 2016 roku jest stała, poziom zdawalności nie obniża się. 

Reklama

Jedna piąta pechowców to 2,3 tys. uczniów w województwie, którzy mogą ponownie przystąpić do egzaminu. Ci, którzy nie zdali z jednego przedmiotu mogą próbować poprawić się już w sierpniu. Inni, którzy nie zdali z dwóch lub więcej przedmiotów, poczekają ewentualnie do przyszłego roku. W Łodzi, zapewne jak dotychczas, magistrat zorganizuje bezpłatne korepetycje dla poprawkowiczów.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tulodz.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert TuŁódź

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tulodz.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Historyczny neon ŁÓDŹ FABRYCZNA powinien być:


Oddanych głosów: 603