FUTSAL: Niesamowite zakończenie sezonu w wykonaniu Malwee! [RELACJA]

2018-04-24, Autor: Damian Kołaciński

W ostatnim i zarazem decydującym o układzie tabeli meczu, Malwee zwyciężyło z UKS-em Ekom Futsal Nowiny 2:0!

Mniej więcej w połowie rundy rewanżowej sytuacja łódzkiej drużyny nie była najlepsza. Podopieczni Michała Zawadzkiego, mimo całkiem dobrej gry ostatecznie nie potrafili zdobyć cennych ligowych punktów.

Przełamanie nastąpiło w meczu z Remedium Pyskowice, w którym łodzianie wywalczyli jedno "oczko". Następne cztery spotkania były kontynuacją dobrej gry, ale finalnie, to Malwee zdobywało punkty.

Rezultaty w innych spotkaniach poszczególnych kolejek były na tyle pozytywne, że o utrzymaniu w lidze zdecydować miało ostatnie starcie pomiędzy Malwee, a zespołem z Nowin.

Od samego początku meczu obie drużyny narzuciły bardzo wysokie tempo rozgrywania akcji. Przełożyło się to na ilość sytuacji, które mogły dać gola jednej z ekip.

Pierwsza bramka tego spotkania padła łupem łodzian. Zamieszanie przed bramką gospodarzy świetnie wykorzystał Kamil Wasiak, który strzałem w górny róg bramki pokonał golkipera rywali.

W dalszej części gry obraz meczu nie uległ większej zmianie. Obie drużyny nadal dążyły do zdobycia goli.

Na drugą bramkę musieliśmy jednak poczekać. Po przerwie doskonałym rzutem popisał się Kamil Kajetaniak. Podanie dotarło do Przemysława Olczaka, który świetnie zagrał do lepiej ustawionego Mateusza Sobczaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Mimo zmasowanych ataków drużyna gospodarzy nie zdołała już zdobyć choćby jednego gola w starciu przeciwko łodzianom.

Dzięki zwycięstwu w Nowinach, drużyna Malwee będzie mogła nadal kontynuować przygodę w rozgrywkach 1PLF. Oby następny sezon był jeszcze bardziej udany!

UKS Ekom Futsal Nowiny - AZS WSIU Alimentura Malwee Łódź 0:2 (0:1)