zamknij

TuŁódź - Przystań na lato

Emilia Krakowska: „Łódź to dla mnie ta ziemia obiecana, ziemia o której marzyłam, tęskniłam” [WIDEO]

2017-09-03, Autor: Redakcja, Wydział Kultury UMŁ

Emilia Krakowska o swojej ziemi obiecanej, która bardzo mocno jest związana z Władysławem Reymontem oraz o Bogusławie Lindzie, tłumacząc go z tego co powiedział o Łodzi.

"Łódź to jest dla mnie ta ziemia obiecana, ziemia o której marzyłam, tęskniłam dlatego, że jechałam z Lipiec Reymontowskich i tutaj kończyły się zdjęcia do Chłopów. A Reymontowi zawdzięczamy bardzo dużo. Bo nie tylko przyniósł nam Nagrodę Nobla, dzięki czemu Polacy poczuli się raźniej i wspanialej, ale zasłużył sobie tym, że jest to nasza biblia. Budowy tradycji naszej w Chłopach, jak również budowy wielkiego miasta, które miało wielu mieszkańców: Niemców, Polaków, Żydów. I chłopi tutaj walili, żeby się czegoś nauczyć. Dlatego to jest testament nie tylko Reymonta, ale wszystkich tych, którzy przysłużyli się, żeby to miasto rozwijało się i dlatego my musimy ten testament spełnić” - powiedziała Emilia Krakowska.

Reklama

„I jeszcze jedno. Przypomniało mi się, żeście się bardzo obrazili na Bogusia Lindę, że powiedział, że tutaj wszystko zamarło. My aktorzy mamy dosyć wyczuloną psychikę. I chciałam wytłumaczyć Państwu, że jeżeli on się przygotowywał do wielkiego dzieła jakim jest film Powidoki, kiedy właśnie na tej ziemi wielki artysta dogorywał to zrozumcie, że on był w nastroju takim, bo się przygotowywał do takiej roli, gdzie miał tutaj zemrzeć. Dlatego nie miejcie mu tego za złe.

Bo tak to jest, musimy dbać o swoja psychikę, a on ją wtedy przygotowując się do tej roli, chodząc po Łodzi tłamsił. On jest bardzo promiennym i twórczym człowiekiem. Ale aktor ma to do siebie, że zaczyna wierzyć w to co go otacza. I dlatego nie gniewajcie się na niego. Bo on nie powiedział tego z głupoty, tylko z przygotowań się do pracy" - dodała Krakowska.

Dziękujemy Wydziałowi Kultury UMŁ za możliwość publikacji materiału wideo.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu www.tulodz.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert TuŁódź

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera www.tulodz.com i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Łodzi potrzebne jest lotnisko?
Oddanych głosów: 442