CURLING: Srebrny medal i awans zawodniczek POS Łódź!

2018-04-18, Autor: BJ, materiały prasowe

Reprezentujące Polskę zawodniczki POS Łódź (Marta Szeliga-Frynia (skip), Adela Walczak, Zuzanna Rybicka, Maria Stefańska i Barbara Karwat) zdobyły srebrny medal Mistrzostw Europy Dywizji C, które w dniach 12-16 kwietnia odbyły się w Danii.

Łodzianki pokonały kolejno Francję 8:1, Austrię 6:4, Chorwację 8:7, Słowację 6:4, Słowenię 7:5, uległy Słowaczkom 3:4, aby w decydującym meczu pokonać ponownie Słowenię, tym razem aż 12:4.

Co najważniejsze łodzianki wywalczyły dla Polski awans do dywizji B, ale o tym czy to one pojadą w listopadzie do Estonii na Mistrzostwa Europy zadecyduje najprawdopodobniej turniej kwalifikacyjny z udziałem trzech najlepszych drużyn.

Już za tydzień w szwedzkim Ostersund odbęda się Mistrzostwa Świata Par Mieszanych (po wyniki KLIKNIJ TUTAJ). Dla Mistrzów Polski Katarzyny Staszczak (KKC Kraków) i Aleksandra Grzelki (POS Łódź) będą to pierwsze zawody tej rangi. Jeżeli zdołają utrzymać formę prezentowaną w ostatnich tygodniach, to mogą powalczyć o miejsce w czołówce.

Pierwszy mecz 21 kwietnia z Estonią, w grupie mamy także Finlandię, Japonię, Kazachstan, Litwę, Nową Zelandię i Rosję.

W miniony weekend w Opolu odbyły się także finały Mistrzostw Polski Mężczyzn. Tym razem łodzianom nie udało się wywalczyć medalu, łódzkie drużyny zostały sklasyfikowane na 4, 9 i 10 miejscu. Mistrzami Polski zostali zawodnicy AZS Gliwice.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0