PIŁKA NOŻNA: Pierwszy stracony gol, ale bez przykrych konsekwencji. ŁKS wciąż niepokonany [RELACJA]

2017-08-19, Autor: Bartosz Jankowski

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego cały czas są niepokonani w sezonie 2017/2018. Podopieczni trenera Wojciecha Robaszka zremisowali 1:1 z Gryfem Wejherowo.

Mecz czwartej kolejki II ligi był premierowym spotkaniem ŁKS-u poza Łodzią. Okazało się, że gra na wyjeździe to inna historia niż mecze na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 w naszym mieście.

Spotkanie dużo lepiej rozpoczęli gospodarze. Byli bardziej zdeterminowani, nie odstawiali nogi, co przekładało się na więcej fauli, ale też sytuacji podbramkowych. Dobre strzały oddawali Mikołaj Gabora i Rafał Maciejewski.

Piłkarze Gryfa dopięli swego w 18. minucie. Wówczas sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką Kamila Juraszka, którego na gola zamienił Łukasz Nadolski.

Później mecz się wyrównał. ŁKS próbował wyrównać, ale nie potrafił przeprowadzić składnej akcji i wykorzystać Radionowa. Aż do 32. minuty. Wtedy sfaulowany w polu karnym gospodarzy został Krystian Pieczara, a jedenastkę pewnie wykorzystał niezawodny Radionov.

Kolejne minuty upłynęły pod znakiem walki w środku pola. Żadna z drużyn nie była w stanie groźniej zaatakować.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Obie ekipy dużo biegały i walczyły, ale na boisku przeważała niedokładność. Wszystko wskazywało na to, że o końcowym wyniku zadecyduje jedna skuteczna akcja. Bliżej powodzenia byli zawodnicy z Wejherowa, ale brakowało im skuteczności.

Ostatecznie starcie zakończyło się remisem 1:1. ŁKS nie zachwycił, ale wciąż nie przegrał meczu w II lidze.

Gryf Wejherowo – ŁKS Łódź 1:1 (1:1)