Lumumby Cup 2017: V DS triumfuje! [RELACJA Z FINAŁU]

2017-05-19, Autor: Cezary Kawecki

Wraz z inauguracją tegorocznych Juwenaliów Uniwersytetu Łódzkiego zakończyły się zmagania w piłkarskim turnieju Lumumby Cup 2017.

Od połowy marca kilkanaście drużyn reprezentujących Domy Studenta na osiedlu Lumumbowo grało mecze w ramach corocznego turnieju, którego zakończenie odbywa się w pierwszy dzień Juwenaliów. Pierwsze dwie fazy rozgrywek oraz półfinały, o których pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ wyłoniły cztery drużyny, które 14 i 19 maja walczyły o zajęcie miejsc na podium.

W spotkaniu o 3. miejsce rywalizowały ze sobą odpowiednio wicemistrz i drużyna, która zajęła czwarte miejsce w ubiegłym roku – VIII DS oraz XI DS. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, w których lepsi okazali się reprezentanci „Ósemki”.

Dziś, tj. 19 maja o godzinie 14:30 rozpoczął się wielki finał Lumumby Cup 2017 z udziałem ubiegłorocznego mistrza, V DS oraz brązowego medalisty z 2016 roku, X DS. Mecz został zainaugurowany tradycyjnym kopnięciem piłki przez Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, prof. dr hab. Antoniego Różalskiego.

Po pierwszej zaciętej połowie w lepszych humorach byli reprezentanci popularnego Olimpu (X DS), którzy prowadzili 1:0. W drugiej części rywale zaczęli naciskać, chcąc odwrócić losy spotkania i na kwadrans przed końcowym gwizdkiem doprowadzili do remisu. Chwilę później gracze V DS-u mieli kapitalną okazję do wyjścia na prowadzenie, ale jeden z zawodników nie potrafił wykorzystać rzutu karnego.

Jak mawia piłkarskie przysłowie, niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. Niedługo później gola na 2:1 strzelili zawodnicy z X DS-u i kiedy wydawało się, że finał rozstrzygną na swoją korzyść, na kilka minut przed końcem rywale doprowadzili do wyrównania i sędzia zarządził dogrywkę, w której piłkarze mieli dwa razy po 5 minut na strzelenie decydującego gola.

W niej skuteczniejsi byli gracze V DS-u, którzy ostatecznie wygrali wielki finał 3:2 i obronili tytuł wywalczony przed rokiem!